Про це 26 квітня, у Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Павленко з нагоди 33-х роковин трагедії на Чорнобильській АЕС.
«Державна влада останніх п’яти років продемонструвала людям, що байдужа до їхньої долі. Особливо драматично це відобразилося на соціально вразливих верствах населення та, на превеликий жаль, на тих, хто свого часу ціною власного життя і здоров’я врятував Україну», — підкреслив парламентар.
Юрій Павленко нагадав, що завдяки спільним злагодженим діям депутатів та активістів ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Конституційний суд відновив права, пільги та конституційні гарантії чорнобильців.
«Проте влада вже рік ігнорує виконання судового рішення прямої дії. Впевнено можу сказати лиш одне: ми й надалі боротимемося за повну практичну реалізацію законів України, які гарантують державну підтримку та пільги ліквідаторам та постраждалим від аварії на ЧАЕС», — наголосив опозиційний політик.
На Житомирщині кожен п'ятий житель області має статус постраждалого від Чорнобильської катастрофи. Це 258 тис. громадян, серед яких 56,5 тис. дітей, понад 7,5 тис. ліквідаторів. Після трагедії у 1986 році більшість населення була евакуйована, проте майже 164 тис. осіб (з них майже 50 тис. - діти) досі проживають на радіоактивно забруднених територіях. В області щорічно зростає кількість онкохворих.
«Ми щиро та безмежно вдячні усім, хто у серці чорнобильського пекла врятував наше майбутнє. Ми зобов’язані захистити своїх героїв, повернути їм і безкоштовне медичне обслуговування, і лікування, й інші пільги. А також не забувати про дітей-чорнобильців, які мають право на безкоштовне оздоровлення та харчування у школах, про тих, хто й досі проживає на ураженій території в очікуванні нового житла. Справжня вдячність – це не лише щорічне вшанування пам’яті загиблих 26 квітня, а конкретні щоденні справи для всіх, чиє життя зачепила чорнобильська трагедія», — підсумував Юрій Павленко.